Spalvų pasirinkimas

Būsto spalvų beieškant.
Renkantis spalvas, verta apgalvoti savo gyvenimo būdą, dažomos erdvės architektūrą, bei asmenines spalvų preferencijas. Svarbu mąstyti ne tik apie kiekvieną kambarį atskirai, bet visus namus, ir pastebėti, kokios erdvės bus matomos iš vienos ar kitos būsto vietos. Tai leis suskirstyti namus į zonas ir suderinti spalvas ne viename kambaryje, bet visame būste, namams suteikiant vientisumo įspūdį.
 
Kuriant būstą neverta susikoncentruoti tik ties viena spalva, nes tuomet erdvė gali tapti nuobodi. Geriausia atrasti kelis tarpusavyje derančius atspalvius ir išnaudoti juos parenkant ne tik kambarių spalvas, bet ir baldus, aksesuarus, augalus. 
 
Erdvės skaidymas - patogiems namams kurti.
Namuose dažniausiai formuojamos aktyvios ir pasyvios zonos. Pirmajai priskiriama svetainė, darbo kambarys, virtuvė. Šiose erdvėse geriausiai atrodo šiltų atspalvių ar ryškesnės spalvos, kurios įkvepia veikti, bei skatina apetitą. Kuriant aktyvias zonas svarbu nepersistengti su pernelyg ryškiomis spalvomis, nes laikui bėgant jos gali pradėti varginti.
 
Būsto ramiojoje zonoje įprastai įkuriama vonia, miegui ir poilsiui skirti kambariai. Jiems geriau tinka šalti, pavyzdžiui melsvi ar žalsvi, atspalviai, pasižymintys raminančiu efektu.
 
Erdvus ir gražus kambarys. Sienų dekoro paslaptys.
Norintiems pabėgti nuo stereotipinių būsto apdailos sprendimų, bei suteikti kambariams daugiau erdvės, rekomenduojami skirtingus efektus kuriantys dekoratyviniai dažai. Nuobodus kambarys gali būti nesunkiai pakeistas į estetiškai patrauklią ir originalią erdvę, naudojant trimates tekstūras, atsiskleidžiančias įvairiais ornamentais, ir kuriančias neįprastų sienos šešėlių žaismą.
 
Tekstūros efektai tinkami tiek didelėms, tiek mažesnėms erdvėms, ir yra pritaikomi prie pasirinktos bendros būsto spalvinės gamos, tačiau jei jie naudojami keliuose kambariuose, rekomenduojama suderinti pasirinktus ornamentus.
 
Ne visos lubos turi būti baltos.
Renkantis būsto spalvas svaru nepamiršti ir penktosios kambario sienos – lubų. Kuriant erdvės įspūdį, pastarosios tradiciškai dažomos baltais atspalviais, tačiau jei lubų aukštis yra virš 3m, galima išbandyti ir įdomesnes spalvų variacijas.
 
Lubas nudažius kambario sienų spalva ar šiek tiek šviesesniu jos atspalviu, kuriamas erdvės išbaigtumo įspūdis, o dėmesys nukreipiamas į grindis. Tamsesnės nei kambario sienų spalvos lubos atrodo žemesnės nei iš tiesų yra, todėl yra parenkamos pernelyg didelei erdvei mažinti ir taip kurti jaukią atmosferą.
 
Su sienomis nesuderintos spalvų grupės lubos dažniausiai sutinkamos itin aukštų lubų būstuose, ir yra skirtos įspūdžiui formuoti, tačiau renkantis šį variantą verta būti atsargiems - laikui bėgant šis derinys gali nusibosti.
 
Daugiau patarimų konkrečiais būsto dekoro klausimais galite rasti mūsų idėjų namams skiltyje.
Nuspalvinkite savo idėjas!
 
 


Parašykite mums!

Atgal